Tavná pistole / 20W / 50-60Hz

Dostupnost :
Skladem
* Tavná pistole
* Model : YB703
* Univerzální použití
* 20W
* 50-60 Hz
* AC - 110-240V
119 Kč 369 Kč
Množství :

Hodnocení

Tavná pistole / 20W / 50-60Hz

Patříte mezi ty, kteří spíše než kupovaným dekoracím dávají přednost jejich vytváření? Pak se vám určitě bude hodit tavná lepicí pistole. Poradíme vám, jak vybrat tu nejlepší, respektive nejvhodnější. Zatímco pro příležitostné lepení bohatě postačí pistole v ceně kolem stokoruny, náročnější kutilové mohou při výběru přihlédnout i k dalším parametrům.

V roce 2013 uplynulo 40 let od chvíle, kdy švýcarská firma Montana uvedla na trh speciální tavnou pistoli. Nikoli však jako pomůcku pro kutily (tou se stala až po roce 1980), ale jako nástroj na opravy skluznic lyží. Základní princip je stále stejný – pistole roztaví lepicí hmotu, kterou nanesete na povrch, který chcete slepit. Hmota po krátké době vytuhne. Samozřejmě, že takový způsob lepení je vhodný pouze pro některé druhy materiálů. Ale právě třeba pro přichycení sušených plodů či květů na adventní věnec je opravdu velmi snadné.

Pokud ještě tavnou lepicí pistoli nemáte, a rádi byste si ji pořídili, pak zvažte její využití. 

V čem se tedy přístroje liší?

  • průměr tané tyčinky
  • barva tavné tyčinky (nejčastěji je hmota po zaschnutí průhledná, ale objevují se také tyčinky barevné či s třpytivými glitry – ty je pak možné použít nejen na lepení, ale také ke zdobení)
  • délka nahřívání (doba, která uplyne, než můžeme začít lepit)
  • příkon (nejlevnější mají 15 W, profesionální i 150 W)
  • vyměnitelné trysky (obvykle tři – umožňují regulovat množství vytékajícího lepidla - spíše u dražších modelů)
  • teplota tavení (obvykle jsou to teploty kolem 200 °C, ale existují i modely, které nabízejí volbu i nízké teploty tavení - 110 °C)